Anahtar Teslim Dekorasyon


Maltepe Mahallesi
General Ali Rıza Gürcan Cad.
Eski Çırpıcı Yolu Sokak
Merter Meridyen İş Merkezi
Kat:2 No:229
Zeytinburnu/İstanbul T: (212) 456-7890 info@fulltadilat.com.tr

Bahçe Tasarımı İçin Full Tadilat ’tan Yaratıcı Fikirler

bahce tasarimi
Şubat 09, 2017

Bahçe Tasarımı İçin Full Tadilat ’tan Yaratıcı Fikirler

Yemyeşil ağaçları, rengarenk çiçekleri ve havuz gibi bahçe dekorasyona sahip bir evde yaşamayı kim hayal etmez ki? Sizin de hayaliniz bahçeli bir evde yaşamaksa evinizin bahçesini bahçe dekorasyonu ile renklendirebilirsiniz.

Herkesin hayalinde bir bahçe tasarımı vardır. Kimileri için yüzme havuzu vazgeçilmezdir, kimileri için de yeşil ağaçlar. Bahçenizin büyüklüğü ne kadar olursa olsun bütün bahçeler için geçerli olan birkaç basit kural vardır.

Fulltadilat Sizlere Peyzaj Hakkında Tüyolar

Bahçe dekorasyonu yada peyzajı yaparken ilk yapmanız gereken alanı nasıl kullanacağınıza karar vermek olmalıdır. Bunun için bahçeyi bölümlere ayırmanız gerekir. Bölümlere ayırırken yeşil alan ve diğer kullanım alanları olarak ikiye ayırabilirsiniz. Öncelikle arazi koşulları mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Bahçenizi kendiniz ve konuklarınız için sıcak ve çekici kılmak için tasarlamalısınız.

Bir bahçenin tasarımında kullanılabilecek çok sayıda farklı stil ve tema vardır. Bahçenizin, aynı eviniz gibi sizin bireysel tarzınızı yansıtmalı.İlk olarak nelere öncelik vereceğinize kadar vermelisiniz. Bitkilerin ağırlıkta olduğu bir bahçe mi istiyorsunuz yoksa küçük bir havuzu mu? Bunlara karar vermekte zorlanıyor iseniz Full Tadilat olarak peyzaj konusunda sizlere full hizmet vermekten mutluluk duyarız.

Bahçe dekorasyonu yaparken çocukları unutmamanız lazım. Zemin konusunda malzeme seçerken çocuklarınız için oyun alanı ayırmayı düşünüyorsanız onların güvenliği için bu alanın zemini diğer alanlardan farklı olarak özel malzemeler seçmelisiniz.

Her tasarımda olduğu gibi bahçe tasarımında da işlevsellik görünüş kadar önemlidir. Güneşin hareketlerini izleyin ve bahçenizin neresine hangi saatlerde gölge düşüyor bilgi edinin. Böylelikle güneş görmesi gereken veya gölge tercih eden bitkileri nereye yerleştireceğinize karar verebilirsiniz. Küçük bir bahçe bile kendi içinde bölümlere ayrılabilir. Çiçeklere ayrılan bölümler ile oturma alanlarında belli bir denge ve hiyerarşi kurmak mümkündür.

Hayalinizdeki bahçe düzenlemesini oluştururken, bahçe çitlerini unutmamalısınız.Bahçenizi verimli bir şekilde planlamak istiyorsanız, öncelikle bahçe fikirlerinizi derleyip toplamalı ve tercihen bir bahçe uzmanı, peyzaj tasarımcısı ya da peyzaj mimarından yardım almalısınız yine bu hizmetler konusunda Full Tadilat mimarları ve tasarımcılarından destek alabilirsiniz. Bahçenizde büyük değişiklikler yapmak niyetindeyseniz mutlaka işin uzmanına danışmalısınız.

Bahçe dekorasyonunda şemşiyelerinden tutun da, bahçe koltuklarına, sedirlere, geniş yastıklara ve iskemlelere varana kadar her türlü renk ve dokuyu bahçenize uygulayabilirsiniz. Çiçeklerdeki renklerin de birer dekorasyon unsuru olabileceğini aklınızdan çıkarmayın. Bahçenizde romantik bir alan yaratmak istiyorsanız, buna uygun bir aydınlatma seçebilirsiniz.

Bahçe dekorasyonun diğer bir önemli unsuru ise mobilyalar. Bahçenizde mobilya seçerken dayanıklı ya da taşınabilir olmalarına dikkat etmelisiniz. Bahçe mobilyaları yalnızca görünümleri için değil, aynı zamanda işlevleri için de önemlidir. Bahçe mobilyaları rahat ve sağlam seçilmelidir.

Bahçeye ahşap, sıcak ve samimi bir veranda yapabilir, hamak veya şezlong kullanabilir, çocuklar için salıncak ve trambolin gibi eğlenceli seçenekler de uygulayabilirsiniz.

Görmek istemediğiniz alanların önüne büyük bitkiler, dev saksılar yerleştirebilirsiniz. Evin önüne küçük saksılar, bahçe duvarlarının önüne ise büyük olanları yerleştirebilirsiniz.

Meyve ya da sebze yetiştirmek istiyorsanız bahçenizin çok sık kullanılmayan alanlarında bu isteğinizi yapabilirsiniz. Hatta sebzelerin çevresine meyve ağaçları da dikebilirsiniz.

Mutfaktan ya da salondan bahçenizi görebiliyorsanız bu alanlara kış mevsiminde de güzel duracak bitkiler ekmelisiniz. Ağaç seçimi konusunda meyvesi olan ağaçlar seçmeyi düşünüyorsanız; vişne, kiraz, kayısı, elma, ceviz, üzüm, dut ve üzüm asmasını tercih edilebilirsiniz. Her gün bahçeyi sulamak zor olabilir, bahçenizin yapısına uygun bir sulama sistemi yapabilirsiniz. Evinizin ve bahçenizin her türlü tadilat ve peyzaj işlerinde fulltadilat.com olarak full hizmetinizde olmaktan memnuniyet duyarız.