Anahtar Teslim Dekorasyon


Maltepe Mahallesi
General Ali Rıza Gürcan Cad.
Eski Çırpıcı Yolu Sokak
Merter Meridyen İş Merkezi
Kat:2 No:229
Zeytinburnu/İstanbul Tel: +90 (212) 655 86 53Tel: +90 (212) 481 21 48 info@fulltadilat.com.tr
banyo dekorasyonu ve banyo tadilati icin birkac oneri
Şubat 06, 2017

Banyo Dekorasyonu ve Banyo Tadilatı İçin Birkaç Öneri

Evinizi Yeniliyorsunuz Ya Da Yeni Bir Yaşam Alanına Mı Taşınıyorsunuz?

Banyo tadilatı, banyo dekorasyonu ve tüm tadilat ve dekorasyon işleriniz için hizmetlerimize göz atın..

Senelerdir yaşadığınız evinizi yenilemeyi düşünüyor, ve yahut farklı bir eve taşınmayı planlıyor olabilirsiniz. Bu durumda ilk olarak düşünmeniz gereken evinizin banyo tadilat uygulamasının nasıl olmasına karar vermektir. Banyo tadilatında esasen pek fazla eşyaya gerek duyulmaz. Nitekim konfor ve tasarımın sağlanması açısından alanın çok iyi düzenlenmesi gereklidir. Kuşkusuz bilmeniz gereklidir ki, evinizin banyosu gibi kapalı alanları için kullanılacak malzeme renkleri açık tonlarda olmalıdır. Bu konuda banyo dekorasyon proje örneklerine özenle göz gezdirmek pek çok ufak detayları fark etmenizi sağlayacaktır. Günümüzde banyolarda tercih edilen tadilat malzemeleri eski banyo dekorasyon anlayışını pekala değiştirmiş görünüyor. Örneğin düz taşlar yerine desenli taşlar tercih ediliyor. Diğer yandan lavabolarda, duşa kabinlerde, dolaplarda, aydınlatma ve havalandırma sistemlerinde kayda değer estetik ve teknolojik değişimler söz konusu.

Ufak Banyolar İçin Tasarım Önerileri

Banyo dekorasyonunda tasarım seçiminizi ilk olarak banyonuzun genişlik ölçüsü belirlemektedir. Örneğin küçük bir banyo için metalik, ahşap ya da boyasız yüzey görünümlerinin tercih edilmesi, sert hatlı endüstriyel tasarım çizgisinde bir banyo planlaması doğru bir sonuç verecektir. Genel olarak birbiriyle uyumlu iki farklı rengin beraber kulanımıyle küçük banyolarınız için gayet iyi sonuçlar elde edilmesini sağlayacaktır. Lavabo, duş kabini ve aynanızı küçük ebat örnekleriyle tercih etmek, küçük  banyonuzu gayet rahat ve kullanılabilir hale bürüyecektir. Diğer yandan banyo dolap ve rafları yer tasarrufu açısından değerlendirilebilir dekorlardır. Banyonuzun büyüklüğüne göre raf ve dolap sistemleri tercih edilmelidir.

Tasarımda Sadelikten Şaşmayın

Evin banyo kısmında genellikle aşırı aksesuar ve de sıra dışı tasarım tercih edilmez ki, küçük banyolu evlerde bu durum daha da kısıtlıdır. Banyo tasarımında renk ve malzeme arayışınız için her koşulda minimal, sade tasarım tercihlerinden şaşmamak en iyi seçim olacaktır. Ayrıca banyolarınızda elektrik tesisatı ve aydınlatma sistemleri de tasarım için kaçınılmaz bir öneme sahiptir.  Marjinal bir aydınlatma tasarımıyle evinizin banyosu modern bir görünüme bürünecektir.  Çoğunluğu penceresiz olan banyolarımız için aydınlık bir alan oluşturabilmek adına işlevsel aydınlanma tercih edilmelidir.

Teknik Kısımları Göz Ardı Etmeyin

Banyolarınızın görünümünden çok daha önemli bulunan bir diğer özelliği, kullanışlılığıdır. Bu nedenle banyo tadilatının bu iki açıdan da mühim olduğu mutlaka bilinmelidir. Hiç şüphesiz ki göz alıcı bir tasarıma sahip olan fakat, kullanışsız bir banyo sizi tatmin etmeyecektir. Öyle ki banyo zeminlerinde su sızdırmayan yeni teknoloji ve etkili su yalıtım ürünleri kullanılmalıdır. Nemli olan banyo ortamları için havalandırma çok önemlidir. Bu şekilde havasız banyolardaki küf ve koku gibi oluşumları en baştan önlemek mümkündür.


Haber bültenimize abone olun