Anahtar Teslim Dekorasyon


Maltepe Mahallesi
General Ali Rıza Gürcan Cad.
Eski Çırpıcı Yolu Sokak
Merter Meridyen İş Merkezi
Kat:2 No:229
Zeytinburnu/İstanbul Tel: +90 (212) 655 86 53Tel: +90 (212) 481 21 48 info@fulltadilat.com.tr

Banyolarda Tik Ağacı Mobilya Yeniliği

dekorasyonda aydinlatmanin onemi
Şubat 20, 2017

Banyolarda Tik Ağacı Mobilya Yeniliği

Tik Ağacı Nedir?

Tik ağacı (Tectona grandis), çift çeneklilerden, kaplamada kerestesinden yararlanılan, doğal rengi sarı, zamanla havada kendiliğinden koyulaşan bir sıcak iklim ağacı. Anavatanı başta Hindistan, Malezya ve Endonezya olan tik ağacı güney ve güneydoğu Asya'ya özgü bir ağaçtır. Afrika ve Karayipler gibi birçok ülkede yetiştiriciliği yapılır. Bu alanlarda doğallaşmıştır. Tik kelimesi Malayalam dilindeki Thekku kelimesinden gelir. Wikipedia

Tik Ağacı Yapısal Özellikleri

Boyu 40 metreye dek uzayabilen Tik (teak) ağacı Doğu Hindistan, Endoneaya ve Myanmar ‘da üretilen oldukça dayanıklı bir ağaç türüdür. Nem ve ısıya karşı dirençli oluşundan ötürü şişmeyen özelliktedir. Tik ağacının fiyatının yüksek oluşu elbette değerli ve nadir bulunan ağaçlardan olmasıdır.

Tik Ağacı Kullanım Amaç Ve Alanları

Ahşap dekorasyonda olduğu gibi, gemi yapımı, bahçe möbleleri, banyo ve evinizin diğer mobilyalarında pek çok ülkede bu nadir bulunan ve kıymetli görülen Tik ağacı ham madde olarak kullanılmaktadır. Türkiye ‘de yetiştirilmemesine rağmen tik ağacını pek çok banyo ve bahçe mobilyalarımızda görebiliriz. Hem ahşap, hem de sağlam oluşundan ötürü masa ve sandalyeleriniz başta olmak üzere pek çok sağlam ve şık mobilya sahibi olmanızı sağlayan bu ağaçlar günümüzün mobilya trenleri arasında. Tik ağacından yapılmış mobilya örneklerini görünce evinizin de bu sıcak, güzel kokan ve sağlam mobilyalarla tanışması için sabırsızlanacaksınız.

Banyolarda Tik Ağacı Mobilya Yeniliği

Bu özel tür tik ağacı kendisi gibi özel ürünlerle bakımının yapılmasıyle size uzun yıllar boyu kullanabileceğiniz garantisindedir. Özellikle evlerinizin banyolarını düşünecek olursak, neme ve ısıya dayanıklı bu özel mobilyalar, banyolarınız için harika kullanım ve yıllar boyu dayanıklılık vaat ediyor.