Anahtar Teslim Dekorasyon


Maltepe Mahallesi
General Ali Rıza Gürcan Cad.
Eski Çırpıcı Yolu Sokak
Merter Meridyen İş Merkezi
Kat:2 No:229
Zeytinburnu/İstanbul Tel: +90 (212) 655 86 53Tel: +90 (212) 481 21 48 info@fulltadilat.com.tr

Bitkilerle Bahçe Dekorasyonu

dekorasyonda aydinlatmanin onemi
Şubat 23, 2017

Bitkilerle Bahçe Dekorasyonu

Bahçe dekorasyonunda gereken bahçe aksesuarlarının başında bahçe bitkileri ve bahçe çiçekleri gelmektedir. Özellikle her geçen gün dikilen binalarla beton yığınına dönüşen şehirlerde kurduğumuz yaşam alanlarında, insanın doğasına kaçınılmaz bir özlemi vardır. Bu nedenle evlerimizin bahçelerini yeşil bitkiler ve rengarenk çiçeklere bürüyerek özlemini duyduğumuz doğamızı en azından kendi yaşam alanlarımıza taşıyabilir, günün sonunda ve tatil günlerimizde şehrin gürültülü, yeşilsiz ve binalarla dolu karmaşasını, bahçe çiçekleriyle dekore ettiğimiz evlerimizin bahçelerinde zaman geçirerek unutabiliriz.

Bahçe dekorasyonunda öncelikli olarak yeşil çimlere yer vermek gerektiğini herkes bilir. Doğal görünümün simgesi olan çimler, günümüzde yerini çeşitli nedenlerden ötürü (su sıkıntısı, gübreleme, zararlı böcekler ve şehir yaşamıyle katledilen doğa…) beton alanlara bırakıyor. Burada da kurtarıcımız olarak yapay çimlere başvurulabiliyor.

Şehrin yoğun yaşamı içerisinde evlerinizin bahçelerine gereken özeni gösterememeniz, daha pratik bahçe dekorasyon fikirleri ihtiyacını ortaya çıkarıyor.  Bu pratik çözümlere örnek olarak cüce çalıları gösterebiliriz. Kolay budanır ve boy ayarlaması pratik olan bu bitkiler, yoğun bakım ve zaman istememeri açısıdnan özellikle yoğun şehir hayatı sürenlere önerilmekte. Bununyanında orman gülü bitkisi de renk çokluğu ve dekorlara kolay uyum sağlayabilen boyutlarıyle bahçe aksesuarı olarak çevrenize bir renk katabilir.

Yine bilindik bahçe dekorlarından şarmaşıklar bahçe tasarımcılarının bahçe dekorasyon fikirlerine çokça malzeme olmakta. Şarmaşıkları ip yardımıyle taş duvarlara bırakarak, orayı yeşillere bürüyebilirsiniz. Kimi sarmaşıklar mevsimsel, kimi ise bütün yıl yeşil açmaktadır.

Tabii ki zamanınız var ise bahçenizin bir bölümünü de organik ve sağlıklı ssebze –meyve ekimi için ayırabilirsiniz. Özellikle şehir yaşantısında artık bu insan doğası için hobi olmaktan çok, büyük bir gereklilik halinde.