Anahtar Teslim Dekorasyon


Maltepe Mahallesi
General Ali Rıza Gürcan Cad.
Eski Çırpıcı Yolu Sokak
Merter Meridyen İş Merkezi
Kat:2 No:229
Zeytinburnu/İstanbul T: (212) 456-7890 info@fulltadilat.com.tr

Çatı İzolasyonu

cati izolasyonu nedir
Şubat 09, 2017

Çatı İzolasyonu

Özellikle kış mevsiminde evlerin en önemli problemlerinden biri de ısınma problemidir.  Kış aylarında evlerin ısınmaması veya çabucak kaybolan ısı probleminden dolayı evlerin kısa sürede soğuması yaşam alanı olan evler için kış aylarının sıkıntılı geçmesine neden olabiliyor.  İşte bu noktada ısı probleminin giderilmesi için çatı izolasyonu devreye giriyor. Çatı izolasyonu dediğimiz işlem sayesinde ısı kaybı engellenebiliyor. En çok tercih edilen çatı izolasyonunun uygulanmadığı yapılarda, ısınan havanın üste çıkmasıyle ısı hızla kaybolarak yaşam alanları için büyük bir dert meydana getiriyor. Bu aşamada ısı kontrolü çatı izolasyonu ile mümkün olup, maksimum seviyede ısıyı hapsederek soğuk havanın çatıdan sızmasını engellemek bir gereklilik haline geliyor.

Peki Çatı İzolasyonu Nasıl Uygulanır?

Her işte olduğu gibi çatı izolasyonu uygulamasında da kaliteli izolasyon malzemesi seçimi ilk koşul olmalı. Ve bu kaliteli çatı izolasyon malzemeleriyle uygulanan sağlam çatı izolasyonu, çatı yalıtımında ev sahiplerine en sağlıklı sonucu vereceği muhakkaktır.  Burada özetle; çatı izolasyonu işlemi kaliteli yalıtım malzemeleriyle ve işin ehli kişilerce uygulanmalıdır, diyoruz.

Çatılardan söz etmişken, evlerin ısınmayan zeminleri için de zemin izolasyon uygulaması yapılarak ısı kontrolü sağlanabilir (soğuk hava girişi ve sıcak hava kaybının önlenmesi). Çatı izolasyonu ile evlerin çatılarından sızan soğuk hava engellenecektir. İlaveten duvar  ve tesisat borularının geçiş yerlerine de izolasyon uygulamasıyle ısı yalıtımı yapılabilmektedir. Çatı izolasyonuyle soğuk hava sızması önlenebileceği gibi, sıcak hava kaybı da önlenecektir.

Full Tadilat Çatı İzolasyonu Uygulaması

Çatı izolasyonu kaliteli ve çatıların malzemelerine uyumlu olan izolasyon malzemeleri kullanılarak, Full Tadilat ‘ın işin ehli ustaları tarafından itinayla yapılmaktadır. Full Tadilat tarafından izolasyon yapılan çatılarda doğru bir teknik uygulanmaktadır. Full Tadilat 'ın püf noktaları önemseyerek yaptığı çatı izolasyonu ile evleri sağlıklı birer yaşa alanına dönüştürmek mümkün.

Devamen çatı izolasyonu enerji tasarrufu açısından da çokça etkili bir yöntem olduğu bir gerçektir. Dolayısıyle tüm bu aşamalarda, belirttiğimiz hususları önemseyerek izolasyon uygulamalarını gerçekleştirmekteyiz.