Anahtar Teslim Dekorasyon


Maltepe Mahallesi
General Ali Rıza Gürcan Cad.
Eski Çırpıcı Yolu Sokak
Merter Meridyen İş Merkezi
Kat:2 No:229
Zeytinburnu/İstanbul Tel: +90 (212) 655 86 53Tel: +90 (212) 481 21 48 info@fulltadilat.com.tr

Villa Uygulama Projeleri

dekorasyonda aydinlatmanin onemi
Mart 03, 2017

Villa Uygulama Projeleri

Villalar her haliyle oldukça görkemli ve eşsiz yapılardır. Her villa inşa edilirken üzerinde oldukça düşünülmüş olmalıdır ki villa olmanın hakkını verebilsin. Villalar, içinde birçok olanağı bulundurmaktadır. Kimi insanlar villaları kendi yaşam alanları yapmayı tercih ederken, kimi insanlar ise villalarda çalışma ortamı oluşturmakta ve çalışanlarına üst düzey bir imkân sağlamaktadırlar.

Villalar çok büyük ve görkemli yapılar olduğu kadar içerisinde birçok tesisatı da barındıran yapılardır ve diğer yapılarla kıyaslandığında bu eşsiz yapıların üzerinde daha özenli çalışılması gerekilmektedir. Villaların birçoğunda havuz bulunmaktadır ve bu havuzlar sadece kullanım mevsimi geldiğinde değil, villanın bütünlüğünü bozmamak adına belirli aralıklarla temizlenmeli ve tadilatları yapılmalıdır. Villaların diğer birçok yapıdan ayrı olarak bahçeleri de bulunmaktadır. Bir villa en çok bahçesiyle göze çarpmaktadır. Villaların en çok dikkat çeken kısımları bahçe peyzaj düzenlemeleri olacaktır. Güzel çiçeklerle donatılmış bir villa bahçesi her zaman için cennetten bir parça gibi duracaktır. Çiçeklerle uğraşmak istemeyenler için ise düzenli şekilde biçilmiş çimler ve budanmış güzel ağaçlar çok hoş bir görüntü verecektir.

Villaların dış düzenlemeleri bittiğinde ise sıra iç düzenlemelere ve tadilatlara gelmektedir. Villalarda en göze çarpan bölüm daima salon olacaktır. Özellikle kapı salona açılıyorsa eğer çok güzel ve özenilerek dizayn edilmiş olması gerekir. Tercihler daima farklılık gösterse de bir villa salonu için en hoş tercihler sadelikten yana olmaktadır. Göz yormayan ve şık tercihler villanızı olduğundan da daha güzel gösterecektir. Villaların salonu döşenirken klasik tarzlardan uzak durulmalıdır ve mümkün olduğunca modern çizgiler tercih edilmelidir. Aydınlatmalar için avizelerin ve diğer elektrikli aydınlatmaların yanında hoş mumların kullanılması villaya çok farklı bir hava katacaktır.

Bir villa uygulama projesi üzerinde çalışırken bütün olan bir çalışma gerçekleştirilmelidir. Peyzaj bir ekibe, havuz tadilatı bir ekibe ve iç mimari başka bir ekibe yaptırıldığı takdirde bütünlük bozulacaktır. Bu yüzden bütün bunların hepsinde profesyonel olan bir ekiple çalışıldığında oldukça güzel bir eser ortaya çıkacaktır. Fulltadilat ise tüm bu projelerde işinin en iyilerinden biridir.