Anahtar Teslim Dekorasyon


Maltepe Mahallesi
General Ali Rıza Gürcan Cad.
Eski Çırpıcı Yolu Sokak
Merter Meridyen İş Merkezi
Kat:2 No:229
Zeytinburnu/İstanbul Tel: +90 (212) 655 86 53Tel: +90 (212) 481 21 48 info@fulltadilat.com.tr

Mutfak ve Banyolarda Batarya Değişimi

bahcelerde koltuk kullanimi hakkinda birkac detay
Şubat 16, 2017

Mutfak ve Banyolarda Batarya Değişimi

Batarya tamiri, mutfak batarya tercihinde uygun ve kullanışlılığı açısından doğru seçimler yapabilmek önemlidir. Yaşam alanlarımızdaki muslukların batarya ömürlerini kullanım şekli ve yoğunluğu dışında bir de az önce belirttiğimiz özellikler belirlemektedir.

Musluk bataryası tercihi söz konusu olduğunda banyo ve de mutfak muslukları için mutfak bataryası satın alma ihtiyacına düşüldüğünde öncelikle önem teşkili olan mevzu mutfak batarya ölçüsüdür.. Lavabo ölçüsüne göre, batarya ebatları da değişim gösterecektir. Bu nedenle mutfak ve banyo musluk bataryalarını satın alırken dikkat edilmesi gerekmektedir. İlaveten bir diğer husus da satın almayı tercih ettiğiniz musluğun suyu lavabo dışına sıçratmamasıdır. Sıcak su kullanımınız aktif ise, sıcak ve soğuk yönlü aç kapa musluklarını tercih edebilirsiniz.

Musluk Bataryalarının Tamiri

Su damlatan musluk bataryaların için tesisatçı masrafına girmek yerine bir İngiliz anahtarı kullanarak, musluk bataryanın değişimi işlemini bir başınıza gerçekleştirebilirsiniz. Pek de zor olmayan bu tamiri ev kadınları dahi evlerindeki aletlerle ve yahut yakınlardan ödünç alınmış malzemeler ile gerçekleştirebilirler.

Musluk Bataryalarında Tamir Nasıl Yapılır, Neden Gereklidir?

Musluk bataryalarının önemsenmeyen arızaları dairelerin içine su basmasına neden olabilir. Lavaboların alt kısımlarındaki vanayı kapama işlemini aklınızda bulundurun, sonrasında musluk batarya değişim işlemine geçebilirsiniz.

Ara musluğuyla bağlantılı bulunan spiral fleksi hartumu ufak bir İngiliz anahtarı yardımıyle açabilirsiniz.

Lavabo altı somun demir pulu yerinden çıkartın.

Sonrasında musluk bataryasını yukarı çekerseniz altındaki plastik contayla birlikte elinize geleceğini göreceksiniz. Yeni aldığınız musluğu takarken yine aynı fleksi borularını kullanarak musluktan sökünüz ki yeni aldığınız muslukla bağlamasını yapabilesiniz.

Yüksek gelen su faturaları içinse ayrıca bir çözüm fotoselli musluk bataryaları. Bu bataryalar su tasarrufunda çokça faydalıdır.

Batarya önerisinde bulunmamız gerekirse, ara musluğu filtreli musluk modelleri önerimizdir. Bu şekil musluklarla batarya ömrünü uzatabilirsiniz ki bu çokça önemli bir husustur.

Tüm bunların yanında tadilat, tesisat işlerinde uzman kadromuzdan yararlanmak isterseniz, Full Tadilat, ful hizmetinizde !