Anahtar Teslim Dekorasyon


Maltepe Mahallesi
General Ali Rıza Gürcan Cad.
Eski Çırpıcı Yolu Sokak
Merter Meridyen İş Merkezi
Kat:2 No:229
Zeytinburnu/İstanbul Tel: +90 (212) 655 86 53Tel: +90 (212) 481 21 48 info@fulltadilat.com.tr

Salon Ve Oturma Odası Tasarım Fikirleri

dekorasyonda aydinlatmanin onemi
Şubat 25, 2017

Salon Ve Oturma Odası Tasarım Fikirleri

Şehirli Şık

Çıkış Noktası

Mekanı ‘cool’ gösteren, ona dramatik etki katan gri tonları ve siyah bu tarzın çıkış noktası sayılabilir. Sıkıcılıktan uzak durmak için bu renklerin arasına kırmızı, pudra rengi gibi tonları ilave etmeyi unutmayın.

Aksesuarlar

Oturma odasında geniş bir L kanepe, üzerine düz renklerde yastıklar, lake siyah ve orta sehpa, kristalli aydınlatmalar ile modern ve lüks bir tarzın sahibi olabilirsiniz. Tek bir sanat eserine yatırım yaparak onu odanızın odak noktası yapmanız da mümkün.

Dekorasyon Önerisi

Modern ve lüks bir tarzda döşenmiş bir oturma odası istiyorsanız Full Tadilat gibi bir profesyonel kadrodan yardım almak akıllıca olacaktır. Doğru renk kombinlerini ve farklı dokuları yerli yerinde bir araya getirmek için profesyonellerin tercihlerine güvenmelisiniz. Bu şekilde hem daha makul bir bütçede kalabilir hem de göz yormayan bir dekorasyon elde etmiş olursunuz.

Renkli Sanatsal

Çıkış Noktası

Yaşam tarzı bu tarz için belirleyici olandır. Sanatı sevmek ve yıllar içinde adım adım biriktirmek günün birinde sizi dekorasyonda da değişikliğe gitmeye zorlayabilir. İyi bir gezgin olmak da bu stili destekleyecek çözümler üretmenize yardımcı olur.

Aksesuarlar

Değeri ne olursa olsun her türlü sanatsal tablo, heykel, bunları ön plana çıkaracak özel aydınlatmalar, sergilemek için kaideler veya kaide yerine kullanabileceğiniz dresuar veya sehpa benzeri dekorasyon elemanları çok işinize yarayacak.

Dekorasyon Önerisi

Kanepe, koltuk gibi ana parçaları pastel renkte seçerek  abajur, lambader veya aplik gibi aydınlatmaları ön plana çıkarın. Farklı boyutlardaki tablolarınızı sergileyeceğiniz duvarlarınız için çarpıcı bir fon rengi beliirleyin. Böylece salona girildiğinde bakışların direkt sanat eserlerinin üzerinde olmasını sağlarsınız. Onları doğru aydınlatmak için bir profesyonelden yardım almanız yerinde olacaktır.

Retro

Çıkış Noktası

Kelime anlamı olarak geçmişe ait, geçmişi kapsayan demek olan retro günümüzde dekorasyonda da sık sık karşımıza çıkıyor. Böylece geçmişte çokça kullanılan, modası geçmiş bir ürünün günümüze uyarlanması ile kendine özgü bir mekan yaratmak mümkün olabiliyor.

Aksesuarlar

60 'lı yılları anımsatan sandalyeler, sarkıt aydınlatmalar veya eski halılarla bu tarzı yansıtmanız mümkün. Grafik desenlerin yanı sıra sevdiğiniz çağdaş bir sanat eseri ile de dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Dekorasyon Önerisi

Masalsı bir atmosfer yaratmak istiyorsanız duvarları beyaz, gri gibi açık tonlarda boyayın. Böylelikle kullanacağınız canlı renklerin daha iyi ortaya çıkmasını sağlarsınız. Sadece kitapların renkli kapaklarının ön plana çıkacağı stilize bir kitaplık bu renkli görünümü destekler. Duvara dev bir modern tablo asarak dikkatleri oturma odasına çevirebilirsiniz.

Zarif Lüks

Çıkış Noktası

Beyaz ve pastel renklerin ağırlıkta olduğu bu dekorasyon tarzında koyu ahşap mobilyalar ön plana çıkar. Metal, porselen, ahşap ve keten gibi farklı materyalleri karıştırarak oturma odanıza bir tarz kazandırabilirsiniz.

Aksesuarlar

Altın rengi çerçevelerle asılmış sanat eserleri, dev porselen vazolar ve bunların içinde yeşil ev bitkileri bu tarzın içinde yer verebileceğiniz ayrıntılardandır.

Dekorasyon Önerisi

Beyaz pek çok dekoratörün favori rengidir. Zira her zaman temiz, ferah bir his verir. Ayrıca dekorasyonda kullanılan yardımcı öğelerle renk, doku ve oranlarla oynamaya imkan tanır. Bu sebeple siz de (duvarların haricinde) oturma odanızda kanepe gibi ara parçalardan birini beyaz seçebilir ve dekorasyonun geri kalanını zevkli bir oyuna dönüştürebilirsiniz. Farklı yükseklikteki abajurlar ve duvar aplikleriyle mekanda ışık oyunları yaratabilirsiniz.