Anahtar Teslim Dekorasyon


Maltepe Mahallesi
General Ali Rıza Gürcan Cad.
Eski Çırpıcı Yolu Sokak
Merter Meridyen İş Merkezi
Kat:2 No:229
Zeytinburnu/İstanbul Tel: +90 (212) 655 86 53Tel: +90 (212) 481 21 48 info@fulltadilat.com.tr

Villa Tadilatında Nelere Dikkat Eedilmeli?

villa tadilatı
Şubat 10, 2017

Villa Tadilatında Nelere Dikkat Eedilmeli?

Görünüm itibari ile oldukça ihtişamlı yapılan olan villaların, iç ve dış tadilatları için profesyonel kişilerden ve profesyonel tadilat şirketlerinden yardım alınarak yapılması önerilir.

Villanızın yaşı dış cephe tadilatı için yapılması gereken süreyi ve bütçeyi belirleyen en önemli faktörlerden biridir. Villa tadilatına ilk olarak dış cepheden başlanılmalı, sonrasında içeride yapılacak mimari detaylarla devam edilmelidir. Villanızın dış cephesi için yapılacak onarım ve değişikliklerde kullanılacak malzemeler dış etkenlere dayanıklı ve uzun süreli kullanıma uygun kalitede olmasına dikkat edilmelidir.

Villa tadilatlarında dikkat edilmesi gereken bir diğer en önemli unsur dış cephe boyasıdır. Dış cephelerde çoğunlukla pastel ve açık renkler tercih edilir. Villanın dışında kullanılan malzeme ileriye dönük seçilmeli, güneş ışınlarından, yağmurdan ve doğa olaylarına göre özelliğini minimum oranda kaybeden malzemeler kullanılmalıdır.

Villa tadilatı, diğer tadilat uygulamalarına göre daha fazla özen gösterilmesi gereken bir uygulamadır. Villa tadilatı öncesinde mekanın çevresel kontrolü ile mimarisi ilişkilendirilmelidir. Daha sonra iç mekan tasarımlarının uygulama detaylarıyla çözüm üretilmelidir. Villa tadilatında salon, mutfak, banyo dekorasyonundan dış cephe, bahçe ve havuz dekorasyonuna kadar her türlü ayrıntı düşünülmelidir ki bu yüzden fulltadilat gibi profesyonel olarak her alanda destek verecek şirketler ile çalışılmalıdır.

Villa tadilat ve dekorasyon uygulamaları genellikle villa yeni alındığı zaman, herhangi bir yerinde sorun olduğu zaman yada önceki durumundan tamamen köklü bir değişime giderek yapılmaktadır. Villa tadilat ve dekorasyon işleri müşterinin isteği doğrultusunda maliyeti ve süresi değişmektedir.

Villa tadilatlarında dikkat edilmesi gereken en önemli detay iç tasarımdır. Alan olarak oldukça geniş olduğu için odalar içindeki iç dekorasyon tercihleri büyük önem taşımaktadır. Özellikle mutfak ve salon çok fazla eşya alabildiği için ev sahiplerinin sıklıkla düştüğü hataya düşmelerine neden olarak gereksiz pek çok eşyayı ev içerisinde tutmaya neden olur.

Villa tadilatı gerek eskimiş mekanların yeniden düzenlenmesine veya su sızıntısı oluşmuş bir banyo, duvarları nemlenmiş odalar, zeminleri aşınmış parkeler ve yıpranmış pencere kapılar gibi acil müdahale gerektiren başlıca işlemlerdir.

Villa sahibinin görüşleri doğrultusunda kullanılacak malzeme kalitesi, rengi veya deseni kararlaştırıldıktan sonra; küçük bir alan olacak ise diğer odalara zarar verilmemesi için tadilat muşambası ile kaplanmalıdır. Tadilat uygulanacak villa komple tadilat gerektiriyorsa zeminleri ve diğer odaları korumak için bir işlem gerekmez.

Villaların bakım, onarım ve tadilat işlerinde işinde uzman bir ekipten yardım alınması çok önemlidir. Villalarda en göz alıcı yerler salon kısımlarıdır. Villalarda bütünlük ilkesi muhakkak korunmalıdır. Klasik bir salon yaratmak istiyorsanız, villanın diğer odalarının da salona uyum sağlaması gerekmektedir. Salonda, tavan ve duvar ışıklandırması, doğal taş dekorasyonu, asma tavan uygulaması ve duvar kağıdı kullanılabilir.

Ev içerisindeki mobilya, kapı, pencere, perde, halı vb. eşyalar birbiri ile uyumlu olmalı yada ön plana çıkarmak istediğimiz noktalara göre tasarım yapılmalıdır. Villa içi merdivenlerde mümkün oldukça ahşap kullanılmalıdır.

Villa içerisinde kapı, aydınlatma, tesisat işlemleri gibi tüm teknik detaylarla uzman bir ekip tarafından yönetilmelidir. Doğru ışıklandırma ile yapınız daha ihtişamlı bir görüntüye sahip olabilir. Ayrıca kullanım alanlarının doğru analiz edilerek yapılacak olan tadilat esnasında eşya yerleşiminin ve renklerindeki seçimlerinin de önemi büyüktür. Fulltadilat olarak sizleri bililendirmeyi çok önemsiyoruz ve uyarıyoruz bütün tadilat işlerinizi tek bir firmaya verirseniz hem daha kısa sürede işleriniz tamamlaya bilirsiniz. Tadilat konusunda full hizmetinizde olmaktan gurur duyuyoruz..