Anahtar Teslim Dekorasyon


Maltepe Mahallesi
General Ali Rıza Gürcan Cad.
Eski Çırpıcı Yolu Sokak
Merter Meridyen İş Merkezi
Kat:2 No:229
Zeytinburnu/İstanbul Tel: +90 (212) 655 86 53Tel: +90 (212) 481 21 48 info@fulltadilat.com.tr

Yatak Odası Dekorasyonu İçin Yaratıcı Fikirler

cati izolasyonu nedir
Şubat 06, 2017

Yatak Odası Dekorasyonu İçin Yaratıcı Fikirler

Yatak odası dekorasyonu sadece gözünüze değil ruhunuza da hitap etmelidir. Günün yorgunluğunu atmak ve rahat bir uyku uyuyarak dinlenebilmeniz için yatak odası dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken birkaç ipucu. Evinizdeki her oda önemlidir ve her biri kendine özel olmalıdır. Yatak odası ise tam bir rahatlama ve canlanma alanıdır.

Yatak odanızı dekore ederken, renk, mobilya, desen, zemin ve aksesuar tercihlerinizi tasarımcınız ile birlikte belirleyip kendiniz için dingin ve dinlendirici bir yatak odası yaratabilirsiniz. Yatak odası dekorasyonunda en önemli nokta fazla eşya kullanmaktan kaçınmaktır. Yatak odasının büyüklüğüne göre eşya seçimi yapılmalıdır. Renkler ruh halinizi büyük ölçüde etkileyen bir unsurdur. Yatak odası dekorasyonu için renk seçerken dinlendirici ve sakinleştirici etkileri olan mavi ve tonları ile yeşil ve tonlarını tercih etmek daha doğru olacaktır.

Odanıza farklı bir hava katmak isterseniz, tek bir duvarı 3 boyutlu panelleri ile renklendirip, farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Yatak odanız için eşyalar satın almaya başlamadan önce, duvar rengine veya duvar kağıdı modeline ve tercih edeceğiniz zemin türüne karar vermelisiniz. Seçeceğiniz renk veya duvar kağıdı, huzurlu ve dingin bir atmosfer yaratmanıza yardımcı olacaktır.

Yatak odası dekorasyonunda renk uyumunu halı, perde, nevresim takımı, yatak örtüsü ve aksesuarları birbirlerini tamamlayıcı renklerde kullanarak sağlayabilirsiniz. Yatak ve oturma bölümleri olan geniş bir yatak odanız varsa, boş kalan alana uygun boyutlarda bir kitaplık yada şifonyer yerleştirebilirsiniz. Yatak odanızı düzenlerken bireysel özelliklerinizi yansıtacak son dokunuşları aksesuarlar vasıtasıyla yapabilirsiniz.

Küçük yatak odaları için nasıl bir dekorasyon yapılmalıdır?

Küçük yatak odaları için yaratıcı fikirler geliştirerek yatak odasını daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz. Küçük bir yatak odanız varsa odayı olduğundan daha geniş gösterebilmek için ayna kullanmalısınız. Küçük yatak odalarında mutlaka geniş aynalı ve sürgü kapaklı dolaplar tercih edilmelidir. Bu sayede hem alandan tasarruf edebilir, hem de aynalar yardımıyla daha geniş bir ortam yaratabilirsiniz.

Küçük yatak odanızı daha fonksiyonel bir hale getirmek istiyorsanız; odanıza derinlik ve farklılık kazandıran gergi tavan uygulaması yaptırabilirsiniz. Aydınlatma seçiminde ana aydınlatmaya ek abajur ve lambaderleri mutlaka kullanmalısınız. Baş ucunuzdaki komodinlerin üzerinde abajurlar için yer yoksa abajurları baş ucunuzdaki duvara monte edebilirsiniz. Birbirinden farklı boyutlarda çerçeveler ile duvarı dekore etmek yerine, tek bir tablo ile odada daha ferah bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Duvarlarda kullanacağınız açık ve parlak renkler, alanın daha geniş algılanmasına yardımcı olur. Ayrıca duvarların tek bir kanadında duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Küçük yatak odalarında geometrik duvar kağıtları kullanılmalıdır.